Ultra Strona Główna "Nie ma takich spoin,
których nie zbadałby
sprzęt firmy Ultra"
 
[wersja polska] [english version]
ZBM Ultra Wrocław- main page

Zakład Badań Materiałów ULTRA od kilkudziesięciu lat zajmuje się rozwojem badań ultradźwiękowych. Nasza oferta obejmuje zarówno typowe dostawy urządzeń do badań ręcznych według obowiązujących norm, jak i skomplikowane automaty i półautomaty. Opracowywane urządzenia, procedury i układy badawcze mają za zadanie dostosować się do indywidualnych potrzeb klienta zmniejszając w ten sposób koszt i czas wykonywania badań. Nasze urządzenia zapewniają archiwizację nie tylko samej subiektywnej oceny operatora, ale i całego przebiegu badania. Opracowywane przez ZBM ULTRA układy badawcze najczęściej powstają z inspiracji pochodzących od przemysłu spełniają więc wysokie wymogi dotyczące ergonomii użytkowania i wytrzymałości. Zakład Badań Materiałów ULTRA oferuje również wykonywanie badań ultradźwiękowych przez odpowiednio certyfikowany personel zarówno elementów typowych, jak i nietypowych połączeń spawanych czy wyrobów o nietypowych kształtach czy wykonanych z nietypowych materiałów.Najnowsze wiadomości:

Bezprzewodowy defektoskop ultradźwiękowy

Firma ZBM ULTRA opracowała innowacyjne urządzenie do badania osi zestałów kołowych bez demontażu. Na komplet aparatury do badania osi składają się następujące elementy:

  • cyfrowy defektoskop ultradźwiękowego typu CUD12 lub 1÷10-cio kanałowy CUD12 WIFI,
  • tarcza głowic ultradźwiękowych do przeprowadzania badań od powierzchni czołowej czopa,
  • specjalne doprofilowane głowice ultradźwiękowe do przeprowadzania badań od części środkowej wału lub pierścień głowic,
  • przełącznik kanałów,
  • program komputerowy (procedura),
  • instrukcje,
  • ultradźwiękowy wzorzec osi.
Więcej...Mapa strony