Ultra Strona GłównaBadania, szkolenia i certyfikacjeWyposażenie "Nie ma takich spoin,
których nie zbadałby
sprzęt firmy Ultra"
 
[wersja polska] [english version]
Wyposażenie

Urządzenia


Zakład Badań Materiałów ULTRA dzięki swojej współpracy z zakładami w Polsce i Europie opracował unikalne stanowisko do badań ultradźwiękowych kolejowych zestawów kołowych. Oferujemy wyposażenie na poziomie badań ręcznych, półautomatycznych i automatycznych - w zależności od potrzeb klienta. ZBM ULTRA nie produkuje wyposażenia badań MT i VT, lecz służy poradą w doborze urządzeń.


Urządzenia do badań UT

W klasycznym, całkowicie ręcznym, badaniu osi kolejowych używany jest tylko defektoskop i głowice. Jest to badanie bardzo żmudne, wymagające od operatora wykonania wielu "fizycznych" czynności, takich jak zmiana ustawień defektoskopu czy wyskalowanie na wzorcu. Badanie półautomatyczne oferowane przez Zakład Badań Materiałów ULTRA umożliwia znaczne pszyspieszenie, uwiarygodnienie i ułatwienie badań, ponieważ wszystkie "fizyczne" czynności zostały zautomatyzowane. W skład półautomatycznego zestawu do badania osi kolejowych wchodzą:Bezprzewodowy defektoskop ultradźwiękowy
Bezprzewodowy defektoskop ultradźwiękowy polączony z 6 głowicami

6 głowic do badania osi
Tarcza sześciu głowic do badania osi połączona z defektoskopem CUD BO Wifi

Pierścien i inklinometr
Pierścień do badania osi wraz z inklinometrem

Widok programu
Program komputerowy

Defektoskop CUD
Defektoskop CUD

Głowice normalne
Głowice normalne

Przełącznik głowic
Przełącznik głowic

Program
Program

Stanowisko badawcze
Stanowisko badawczeUrządzenia do badań magnetycznych i wizualnych

Zakład Badań Materiałów ULTRA nie oferuje sprzętu do badań metodą magnetyczną, ani wizualną, dla osób zainteresowanych odsyłamy na stronę firmy pohl & pohl, lub NDT System.