Ultra Strona GłównaOferta sprzętowaAkcesoria "Nie ma takich spoin,
których nie zbadałby
sprzęt firmy Ultra"
 
[wersja polska] [english version]
Akcesoria

Akcesoria

Układ zwilżania wodą powierzchni badanych

Najlepszy wśród fizycznie możliwych!

Opis:
Badania ultradźwiękowe, wymagają skutecznego sposobu zwilżania powierzchni badanej który by zapewnił , pewny i powtarzalny kontakt ultradźwiękowy głowicy z tą powierzchnią. Tradycyjnie stosuje się smary, olej techniczny, pasty (krochmal, klej do tapet), a także oferowane przez różne firmy ładnie opakowane specyfiki (gliceryna), często dość drogie. Lepkości stosowanych płynów zapewnia utrzymanie ich warstewki w pozycjach poddolnych naściennych i sufitowych na badanej powierzchni i jest to wygodne.

Akcesoria

Ten sposób zwilżania jest powszechnie stosowany i jest wystarczający w tych badaniach w których głowica jest nieruchoma np. pomiar grubości w punkcie. Natomiast np. w badaniach spoin których istotą jest wykonywanie ruchów głowicą jest to sposób nie zapewniający skutecznego kontaktu. Mianowicie ruchy głowicą "wycierają" płyn i głowica traci kontakt.

Oferowany układ zwilżania wodą powierzchni badanych zapewnia kontakt głowicy w każdych warunkach, a jest on zgodny ze zjawiskami kapilarnymi i zwilżania. (Patent PL Nr.72214/71). Do głowicy podawana jest odpowiednia ilość wody z dodatkiem detergentów zapewniających zwilżalność. Ponadto głowice posiadają do rozprowadzania wody szczeliny kapilarne które zapewniają wytwarzanie filmu wodnego pod głowicą oraz utrzymanie tego filmu w pozycjach poddolnych, naściennych i sufitowych.Kable i Przejściówki

W defektoskopach CUD stosowane są połączenia z głowicami typu LEMO (małe), a dostarczane głowice na ogół są wyposażone w kabel o długości ok. 1 m Dla wykorzystania innych głowic w naszym defektoskopie proponujemy przejściówki z dowolnymi, sposobami połączeń np. LEMO(małe)-BNC lub LEMO(gniazdo)-LEMO(wtyk).

Przejściówki mogą również pełnić rolę przedłużaczy. Długość kabla lub przejściówki można zamawiać względnie dowolnie (uwzględniając tłumienie).

Przejściówki

Dla głowic nie posiadających układów rezonansowych produkcji innych firm na życzenie do przewodów i przejściówek możemy dobrać układy rezonansowe.Walizka

Defektoskopy wyposażane są w aluminiową walizkę zabezpieczającą, w której mieści się w oddzielnych przegródkach wodny układ zwilżania, głowice, zasilacz, CD-rom z rezerwowym oprogramowaniem i instrukcją defektoskopu, paski do noszenia defektoskopu.

Walizka